Vinařství Odfjell

Před více než 25 lety objevil norský rejdař Dan Odfjell v Chile ve známém údolí Maipo malý kout a zamiloval se do něj. Sám byl narozen v Norsku, v deštivém Bergenu a nemohl odolat atraktivitě jižního slunce v panenském prostředí zmíněného údolí.

Dnes vedou business v Chile Danielovi synové Laurence a Dan jr., kteří se aktivně podílejí na propagaci vín ze svých vinohradů na mezinárodních trzích a účastní se i práce ve vedení vinařství „Odfjell Vineyards, a.s.“.

Řadou ARMADOR se vinařství vrací do dob dávno minulých, kdy víno bylo jedním z nápojů na dlouhých platbách. Dnes Dan Odfjell, norský rejdař, zachovává toto dědictví tím, že vyrábí vína, aby se plavila z Chile přes „sedmero moří“.

Když Dan Odfjell založil vinařství, pustil se do dobrodružství plného výzev, ale i příslibů. ORZADA, jak je pojmenovaná další řada vín, je námořnický výraz pro plavbu proti větru než je stanoven potřebný směr. Vína řady Orzada odrážejí úsilí o stanovení kurzu pro získání krásných a zapamatování hodných vín.

© 2003 - 2017 - VinoAndino, s.r.o.