Vinařství Villard

Rodinné vinařství Villard řídí pan Thierry Villard, rodilý Francouz, a stále více se do jeho činnosti zapojují i jeho 2 synové ze smíšeného francouzsko-chilského manželství. Vinařství staví na francouzských kořenech a na bohatých zkušenostech z Nového světa. Vinařství bylo založeno v roce 1989, kdy se pan Thierry Villard po řadě let strávených v Austrálii usadil v Chile.

Vinice i vinařství samotné leží v Údolí Casablanca 80 km západně od Santiaga a 35 km od pobřeží Pacifiku. Údolí má vynikající podmínky pro pěstování vinné révy a daří se zde zcela výjimečně zejména odrůdám Sauvignon Blanc a ostatním odrůdám bílých vín, ale také odrůdě Pinot Noir. Speciální mikroklima s velkými rozdíly denních a nočních teplot prodlužuje dobu zrání hroznů a dodává jim mimořádnou kvalitu.

Odrůdy Cabernet Sauvignon a Merlot pěstuje Vinařství Villard na svých vinicích v Údolí Maipo.

Vinařství Villard je vybaveno nejmodernější technologií, jejíž přednosti umně kombinuje s tradičními metodami výroby vína. Vůdčí myšlenkou a cílem vinařství není velký objem výroby, ale kvalita vyráběných a nabízených vín.

© 2003 - 2017 - VinoAndino, s.r.o.